FjällRäven

O SPOLOČNOSTI FJÄLLRÄVEN

Viac ako 50 rokov poznávania prírody

Už od založenia značky Fjällräven je jej cieľom vyvíjať produkty, ktoré ľuďom umožnia užívať si pobyt v prírode.

Åke Nordin mal iba 14 rokov, keď vyrobil konštrukciu na batoh, ktorá zasiala semienko spoločnosti Fjällräven. Åke bol skautom a miloval pobyt pod holým nebom, ale nebol spokojný s batohmi, ktoré sa vtedy predávali, pretože viseli ako nepohodlné tašky v dolnej časti chrbta. Prečítal si časopis, v ktorom sa písalo, že ak človek chce odniesť veľkú záťaž, váha by mala byť v hornej časti chrbta a čo najbližšie k telu. Preto si z dreva vyrobil konštrukciu a k nej prišil plátno, keď sa pripravoval na horskú turistiku. V horách sa jeho batoh zapáčil aj ďalším turistom a Åke získal niekoľko objednávok.

Konštrukciou batoha sa začala písať história značky Fjällräven, ktorú Åke Nordin založil o desať rokov neskôr vo svojom rodnom mestečku Örnsköldsvik.

Milovaná klasika

Od založenia značky Fjällräven prešlo viac ako 50 rokov a jej vybavenie používajú a obľubujú generácie milovníkov prírody po celom svete. Postupne sa niekoľko produktov stalo viac-menej klasickými, ako napríklad bunda Greenland Jacket z roku 1968, nohavice Vidda Trousers z roku 1999, batoh Kånken z roku 1978 a bunda Expedition Down Jacket vyrobená v roku 1974. Mnoho výrobkov získalo ocenenie za svoju funkčnosť a stratégiu pri ochrane životného prostredia. Za všetky môžeme spomenúť napr. nohavice Keb Trousers a batoh Kajka.

Inšpirácia z prírody

fjal01Vývoj našich produktov naďalej pokračuje a my, ktorí pracujeme pre Fjällräven, stále nachádzame inšpiráciu na vytváranie nových produktov a riešení, keď sa sami túlame po prírode. A presne rovnako, ako sa to všetko v roku 1960 začalo, je aj teraz naším cieľom výroba odolného a funkčného outdoorového vybavenia, zodpovedné správanie voči ľuďom, zvieratám a prírode a inšpirácia zachovávaním záujmu o outdoorový život.

 

FOREST

Lov je jedným z mnohých spôsobov, ako sa človek môže priblížiť k prírode, ako sa o nej môže niečo dozvedieť a ako s ňou môže existovať v harmónii. V skupine produktov Forest od firmy Fjällräven nájdete lovecké oblečenie, v ktorom budete v suchu, v pohodlí a v teple a ktoré je vyrobené z odolných nešuchotavých materiálov s množstvom inteligentných prvkov. Nezabudli sme samozrejme ani na pohodlné ruksaky a praktické príslušenstvo, vďaka ktorému sa môžete v lese plne sústrediť na svoju činnosť.

Aby sme vám uľahčili hľadanie produktov vhodných pre váš spôsob lovu, rozdelili sme oblečenie do dvoch skupín: Produkty skupiny Active sú ideálne vtedy, keď pri love prechádzate peši veľké vzdialenosti. Patrí sem odolné a relatívne ľahké oblečenie poskytujúce dostatočnú voľnosť pohybu, ochranu pred poveternostnými podmienkami a primerané vetranie. Produkty skupiny Stationary sa výborne hodia do situácii, kedy musíte dlhý čas sedieť na posede a čakať. Patrí sem dobre izolované oblečenie, ktoré vás chráni pred extrémnymi vplyvmi počasia.

 

TREKKING

Medzi výrobkami z výrobného radu Trekking od firmy Fjällräven nájdete oblečenie a vybavenie do každého počasia pre rozličné druhy trekingových aktivít v rozličných terénoch a podnebných pásmach. Jednoducho všetko od jednodňových túr až po dlhšie expedície v trvaní niekoľkých týždňov, prípadne ešte dlhšie. Do tohto výrobného radu patrí oblečenie, ktoré poskytuje ochranu pred poveternostnými podmienkami a vetrom, odvádza vlhkosť a prebytočné teplo a zabezpečuje voľnosť pohybu. Významnými položkami sú aj ruksaky, spacie vaky a stany, ktoré sa ľahko nosia a poskytujú bezpečné a teplé miesto na odpočinok.

 

Päť rýchlych tipov pre treking skôr, ako vyrazíte:

Naštudujte si mapu. Oboznámte sa s mapou. Nakreslite si svoju vlastnú zjednodušenú verziu pre každý deň, čo budete vonku, a to s orientačnými bodmi, naplánovanými bodmi pre obed a prestávky.

Skontrolujte si svoju výbavu. Skontrolujte, či stan obsahuje všetky stanové kolíky, či nie je prepichnutá nafukovacia podložka na spanie, či máte navoskované nohavice, či funguje váš varič a či ste doplnililekárničku.

Naimpregnujte svoje topánky. V opačnom prípade sa premočia, čo bude mať veľký dopad na vašu náladu a motiváciu počas vášho trekingu. Pre prípad, že by sa to stalo - zoberte si plastové vrecká, do ktorých si môžete dať nohy. A cez noc si do topánok dajte malé fľaštičky s teplou vodou.

Upravte si ruksak, aby vám pohodlne sedel. Ruksaky sú často vyrobené tak, aby boli vhodné pre rôzne typy postavy. Nájdite si čas, aby ste odskúšali, ktoré úpravy sa dajú s vašim ruksakom urobiť, aby vámporiadne sedel.

 

Nohavice Fjällräven

Štyri typy nohavíc

Vyvíjame nohavice na veľa rozličných aktivít. Všetky typy však spája to, že ponúkajú ochranu pred vetrom, dažďom a ťažkou námahou, zároveň sú však pohodlné a ponúkajú takú silnú trvácnosť, že vás budú sprevádzať na vašich expedíciách do prírody ešte veľa rokov.

Aby sme vám zjednodušili výber, rozdelili sme našu ponuku do štyroch hlavných kategórií podľa ich používania:

Turistika a outdoorové aktivity (Trekking)

Tu nájdete nohavice určené na najťažšiu námahu. Väčšina z nich je vyrobená z materiálu G-1000, ktorý je odolný voči vode a vetru a je pravdepodobne jedným z najprispôsobivejších a najodolnejších outdoorových materiálov na svete. Tento husto tkaný materiál je impregnovaný voskom Greenland Wax a ak chcete zvýšiť trvácnosť a odolnosť vašich nohavíc proti vetru a dažďu, môžete na ne aplikovať ešte viac vosku. Máme aj niekoľko modelov, ktoré sú vyrobené z príjemného strečového materiálu, ako aj nohavice, v ktorých sme skombinovali materiál G-1000 s časťami strečového materiálu, aby sme dosiahli optimálnu rovnováhu medzi trvácnosťou a pohyblivosťou.

V kolekcii nohavíc Trekking nájdete aj nohavice odolné proti vetru a vode, vyrobené z materiálov Eco-Shell a Hydratic. Tieto viacvrstvové materiály s membránou odvádzajú vlhkosť z vášho tela, čo pre vás predstavuje menšie riziko, že budete zaliati potom pri presunoch, ale ponúkajú aj 100 % ochranu pred vetrom, dažďom a snehom.

Cestovné nohavice (Travel)

Naše cestovné nohavice sú kombináciou vysokej odolnosti a nízkej hmotnosti a sú výborné na dobrodružstvá v teplejšom podnebí, príp. na horúce letné dni doma. Väčšina modelov je vyrobená z materiálu Micro Travel (MT), ktorý poskytuje výbornú ventiláciu a pocit chladu na pokožke, zároveň však chráni pred horúcimi slnečnými lúčmi. Pridajte k tomu fakt, že MT sa prakticky nekrčí, rýchlo schne a vo vašom kufri zaberá minimum miesta a je jasné, že nohavice vyrobené z MT sú skvelou voľbou na cestovanie. Ponúkame aj nohavice vyrobené z trvácneho, ale ľahkého materiálu G-1000 Lite.

Poľovnícke nohavice (Forest)

Poľovačka, rybačka, pozorovanie vtákov a iné lesné aktivity kladú špeciálne požiadavky na vaše vybavenie a naše nohavice určené na tieto aktivity sú vyrobené z tichého materiálu, ktorý „nešuští“, a obsahujú množstvo praktických detailov. Väčšina modelov je vyrobená z trvácneho materiálu G-1000 Silent, ale niekoľko modelov je vyrobených aj z materiálu Hydratic, ktorý je odolný proti vetru a vode. V tejto kolekcii nájdete nohavice, ktoré sú určené na náročnejšie aktivity, majú lepšie vetranie a obsahujú časti zo strečového materiálu, ktorý zabezpečuje lepšiu pohyblivosť. Aj napriek tomu sú podšité, aby ponúkli pohodu aj pri sedení pri nízkych teplotách.

Nohavice na každodenné použitie (Everyday Outdoor)

Prečo by nemohlo byť aj každodenné oblečenie trvácne a funkčné? My si to myslíme tiež, preto sme pripravili kolekciu s názvom Everyday Outdoor – jemne vypracované, kvalitné nohavice, ktoré môžete nosiť kdekoľvek, kedykoľvek. Tieto nohavice majú väčšinou menej vreciek ako outdoorové modely, ale v rovnakom duchu sú vyrobené z praktických, odolných materiálov ako napr. G-1000 alebo Micro Travel.

 

MATERIÁLY

Funkčné, trvácne a nadčasové

Veľa materiálov vyvíjame sami, buď v našich závodoch, alebo v spolupráci s našimi partnermi. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v oblasti outdoorového vybavenia veríme, že vieme, čo je potrebné na výrobu trvácnych, funkčných materiálov. Tieto skúsenosti nám slúžia ako základ vývoja našich produktov – znalosti o produktoch samotných a ich použití.

Trvácnosť, naša najzákladnejšia požiadavka

Jednu základnú požiadavku však kladieme vyššie ako všetky ostatné – aby naše materiály dlhodobo vydržali ťažkú námahu. Našou filozofiou je, aby vás naše oblečenie a vybavenie sprevádzalo veľa rokov, aby sa opakovane testovalo a nikdy nesklamalo vaše očakávania a požiadavky, aby sa jedného dňa mohlo stať obľúbeným oblečením vašich vnúčat. To je dôvod, prečo mnoho ľudí nazýva naše vybavenie „generačné produkty“, názov, ktorý s radosťou prijímame.

Rozdielne typy materiálov

Aby sme dokázali splniť rozdielne požiadavky, používame rozdielne typy materiálov – všetky sme navrhli špeciálne na outdoorové použitie. Na tejto stránke si môžete prečítať viac o našich materiáloch a ich špecifických vlastnostiach. Od trvácneho, prispôsobivého G-1000 a chladného, rýchloschnúceho Micro Travel až po náš vysokokvalitný, páperový a legendárny Vinylon F.

 

G-1000

G-1000

Páperie

Páperie

G-Loft® Supreme

G-Loft® Supreme

 

 

 

 

 

 

EVERYDAY OUTDOOR

Medzi výrobkami výrobného radu Everyday Outdoor od firmy Fjällräven nájdete oblečenie a vybavenie vhodné na všetky druhy jednodňových dobrodružstiev – či už na pracovné aktivity, na cestovanie alebo na voľnočasové aktivity, kedy prechádzate z mestského prostredia do prírody a opačne. Produkty výrobného radu Everyday Outdoor mávajú menej vreciek a funkcií než modely určené na turistiku, snažíme sa však, aby vyzerali rovnako dobre, pričom pri výrobe využívame praktické a odolné materiály. Ponúkame vám teda kvalitné produkty dobrého strihu, ktoré nosením a používaním získavajú na kráse.

Medzi výrobkami skupiny Övik nájdete odolné oblečenie na bežné nosenie, ktoré môžete mať oblečené pri práci i počas zaslúženého odpočinku v prírode. K výrobkom skupiny Kiruna patrí štýlové pracovné a voľnočasové oblečenie, pri ktorom sme sa často inšpirovali nadčasovými produktmi firmy Fjällräven ako napr. ruksakom Kånken. K výrobkom skupiny Greenland patria bundy a nohavice v klasickom štýle firmy Fjällräven, určené na bežné nosenie a na všetky možné druhy outdoorových aktivít.

Greenland Family

Greenland Family

Kiruna Family

Kiruna Family

Ovik Family

Ovik Family

High Coast Family

High Coast Family

 

Produkt Fjäll Räven, ktorý získal svetové ocenia:

Kajka 65 W

fjal09Odolný, pohodlný a vybavený rozličnými funkciami – napriek pomerne skromnému vzhľadu je ruksak Kajka moderným trekingovým ruksakom v klasickom duchu firmy Fjällräven. Teraz doplnený o doladené a vylepšené funkcie a jedinečný inovatívny drevený rám s oveľa menším dopadom na životné prostredie než predchádzajúce modely, ktorý si však zachováva svoju pevnosť a funkčnosť. Nosný systém s ergonomicky tvarovanými ramennými popruhmi je navrhnutý pre ženskú stavbu tela a dokáže rovnomerne rozložiť aj naozaj ťažký náklad. Ľahko zvládnuteľný systém nastavovania Perfect Fit umožňuje prispôsobenie rámu rozličnej dĺžke chrbta alebo šírke ramien. Bedrový pás je špeciálne vytvarovaný tak, aby vyhovoval ženskej postave, pričom zabezpečuje vysoký stupeň komfortu pri nosení nákladu na dlhých túrach. Hlavný úložný priestor sa plní zhora a je vybavený snehovou poistkou. Ďalší veľký zvislý otvor je vpredu. V obsahu ruksaku sa môžeme ľahko zorientovať vďaka spodnému otvoru. Úložný priestor sa dá rozdeliť na hornú a dolnú časť. Dolná časť obsahuje priehradky na mokré a na suché veci, aby sme mohli oddeliť vlhké a špinavé predmety od zvyšku nákladu. Na vrchnom poklope, na bokoch a na bedrovom páse sú praktické vrecká na zips. Ak chcete mať cenné veci pod kontrolou, vrchný poklop sa dá odopnúť a nosiť ako ľadvinka alebo náprsná taška. Dva sťahovacie popruhy na bokoch uchytené malými zarážkami umožňujú rovnomernú a efektívnu kompresiu bez blokovania otvorov bočných vreciek. Miesta na uchytenie na vrchnom poklope a naspodku ruksaku. Píšťalka na hrudnom popruhu a obal proti dažďu s reflexnými prvkami. Model Kajka ocenili samotní turisti aj odborní recenzenti z celého sveta. K oceneniam patrili okrem iného Výrobok roka od švédskeho outdoorového časopisu Utemagasinet v roku 2009 a Best in Test podľa testu veľkých ruksakov uverejnenom vo fínskej publikácii Retkis v roku 2011. Dostupný v 4 farbách.

fjal14 fjal15 fjal13 fjal12 fjal10fjal11

 

 

 

 

 

 

FOREST

fjal16Lov je jedným z mnohých spôsobov, ako sa človek môže priblížiť k prírode, ako sa o nej môže niečo dozvedieť a ako s ňou môže existovať v harmónii. V skupine produktov Forest od firmy Fjällräven nájdete lovecké oblečenie, v ktorom budete v suchu, v pohodlí a v teple a ktoré je vyrobené z odolných nešuchotavých materiálov s množstvom inteligentných prvkov. Nezabudli sme samozrejme ani na pohodlné ruksaky a praktické príslušenstvo, vďaka ktorému sa môžete v lese plne sústrediť na svoju činnosť.

Aby sme vám uľahčili hľadanie produktov vhodných pre váš spôsob lovu, rozdelili sme oblečenie do dvoch skupín: Produkty skupiny Active sú ideálne vtedy, keď pri love prechádzate peši veľké vzdialenosti. Patrí sem odolné a relatívne ľahké oblečenie poskytujúce dostatočnú voľnosť pohybu, ochranu pred poveternostnými podmienkami a primerané vetranie. Produkty skupiny Stationary sa výborne hodia do situácii, kedy musíte dlhý čas sedieť na posede a čakať. Patrí sem dobre izolované oblečenie, ktoré vás chráni pred extrémnymi vplyvmi počasia.

 

fjal18Inteligentný jednodňový ruksak Stubben so zabudovanou konštrukciou, ktorá je pohodlná na nosenie aj na sedenie. Zmestí sa doňho veľká desiata aj náhradné oblečenie a je praktický pri poľovačke, rybačke, pozorovaní vtákov a pri ďalších outdoorových aktivitách, pri ktorých sedíte a pozorujete okolie. Keď chcete z ruksaku niečo vybrať, nemusíte kvôli tomu vstávať - do hlavného úložného priestoru sa pohodlne dostanete pomocou predných zipsov bez otvárania vrchného poklopu.

Hlavný úložný priestor sa plní zhora, obsahuje snehovú poistku a má podšívku z oranžového nylonu, ktorý uľahčuje orientáciu v uložených veciach. Vrchný poklop sa vpredu zapína pomocou kožených remienkov. Vrecká na vrchnom poklope a vpredu v spodnej časti poskytujú priestor na nosenie drobných aj väčších predmetov ako sú ďalekohľad, kompaktný fotoaparát alebo mapa. Zdvíhanie uľahčujú rúčky na obidvoch stranách.

Ruksak je vyrobený z pevného materiálu s vystuženým dnom a s koženými prvkami v prírodnom odtieni. Impregnovaný materiál je mimoriadne odolný voči vode a jeho nepremokavosť a odolnosť sa dá obnoviť opätovnou impregnáciou. Podložka na sedenie je vyrobená z peny a v prípade dažďa nad ňu môžete namontovať skrytý chránič. Podložka na sedenie a oporný systém sú upevnené na ergonomicky tvarovanom hliníkovom ráme. Chrbtová časť a ramenné popruhy sú vyrobené z materiálu G-1000 s vystužením kvôli maximálnemu zvýšeniu pohodlia pri nosení. Stubben okrem toho obsahuje hrudný popruh a úchyt na bedrový popruh. K pásikom na bokoch sa dajú pripnúť bočné vrecká (doplnok) s dodatočným úložným priestorom.

Informácie o veľkostiach, materiáloch a životnom prostredí

 • SKU: F90560
 • Pohlavia: Univerzálne
 • Concept: Forest
 • Výška: 50 cm
 • Šírka: 28 cm
 • Depth: 28 cm
 • Hmotnosť: 2200 g
 • Veľkosť: 27 L
 • Použitý materiál: G-1000
 • Materiál použitý na vonkajšej strane: 840D Jr Ballistic 100% Polyamide, G-1000® HeavyDuty: 65% polyester, 35% cotton
 • Contains non textile parts of animal origin: Yes
 • Činnosť: Forest
 • Rain-cover: Included
 • Priečinok na laptop: Nie

fjal19 fjal23 fjal21 fjal22 fjal20