Kizlyar

KIZLYAR

Mladá, rýchlo rastúca spoločnosť, ktorá sa v súčasnosti dynamicky rozvíja.
Hlavnou oblasťou činnosti je výroba chladných zbraní, nožov rôznych kategórií, taktiež ako aj suvenírov v menších formátoch ich originálnych výrobkov.

Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručné s použitím tradícií kaukazských puškárov z minulých storočí.

Oblasť používania nožov Kizlyar je veľmi široká, zahŕňajú sa v nej poľovníci, rybári, turisti, vojenský personál, špeciálne jednotky, zberatelia, pre domáce účely, atď.
Dopyt na chladné zbrane, v zahraničí, ako aj v Rusku, neustále rastie. Realizácia prichádza cez svoje vlastné špedičné služby vo viac ako 600 maloobchodných predajniach v takmer všetkých oblastiach Ruska.

Nože značky KIZLYAR sú v súčasnej dobe najobľúbenejšou značkou nie len v celom Rusku ale aj jedny z najobľúbenejších nožov vo svete. Je mnoho ľudí, ktorí si chcú kúpiť SKUTOČNÝ KIZLYAR ! Milovníkmi nožov sú vojaci, poľovníci, rybári, zberatelia, turisti, atď. A nie je sa čomu diviť - Kizlyarsky nôž to je etalón kvality a výnimočného dizajnu.

Hlavnou oblasťou činnosti spoločnosti KIZLYAR je výroba chladných zbraní, nožov rôzných kategórii a suvenírov - menšie formáty originálnych výrobkov.
Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne v súlade s tradíciami kaukazských majstrov minulých storočí.

Spoločnosť nesie názov podľa mesta Kizlyar v Dagestanskej republike, kde aj spoločnosť sídli. Dagestan patrí medzi kaukazské republiky Ruskej federácie. Susedí s Čečenskom. Republika sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Od nepamäti je Dagestan známy svojim umením výroby zbraní, ktorá má obzvlášť bohatú históriu.  Oficiálne dokumenty o výrobe zbraní  v oblastiach Kubač, Kumuch a Kazaniste siahajú do 16. a 17. storočia.

V súčasnej dobe je spoločnosť  Kizlyar považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrabaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Výrobné priestory sa rozprestierajú na ploche viac ako 3 500 štvorcových metrov a spoločnosť zamestnáva dnes už v nepretržitej prevádzke viac ako 300 zamestnancov.
Pri výrobe sú používané najmodernejšie technológie v kombinácii s tradičnou ručnou prácou, čo umožňuje ponúkať spotrebiteľovi jedinečný produkt a to či už sa jedná o moderné alebo tradičné výrobky.

Prvými modelmi značky Kizlyar boli ŠkorpiónTajga a Berkut. Vďaka svojej spoľahlivosti a agresívnemu dizajnu si získavajú mimoriadnu obľubu a hlavne záujem u armádnych zložiek, zložiek špeciálneho prerozdelenia – specnaz a zložiek činných v trestnom konaní. To sa písal apríl 1995. Vďaka vysokému dopytu po produkcii – v Čečensku prebieha prvá vojenská kampaň (dnes by sme povedali byť v správnom čase na správnom mieste)  - sa Kizlyar stáva pojmom.

Dnešný sortiment spoločnosti to je viac ako 100 základných modelov rôznych nožov, dýk, kindžalov, šablí a na objednávku ponúka Kizlyar  z výberu takmer 250 modelov a klienti si môžu rovnako nájsť  každý rok nový modelový produkt. Všetky výrobky spoločnosti sú certifikované a jednoznačnú kvalitu potvrdzuje množstvo ocenení získaných po celom svete.

Spoločnosť  Kizlyar dnes zásobuje viac ako šesť stoviek maloobchodných predajní vo všetkých oblastiach Ruska a produkcia sa exportuje do krajín: Nemecko, Austrália, Spojené štáty, Veľká Británia, Spojené Arabské Emiráty, Rakúsko, Ukrajina, Bielorusko, Kazachstan, Arménsko, Tchaj-wan, Česká republika a samozrejme Slovensko.